Barva na hedvábí je skvělým pomocníkem pro všechny milovníky textilní tvorby. S touto barvou můžete snadno ozvláštnit vaše hedvábné kousky, a to nejen ty přírodní, ale i umělé. Navíc je možné ji použít i na většinu dalších přírodních materiálů, polyester a jejich směsí. Pokud si nejste jisti složením látky, na kterou chcete barvu použít, není problém - jednoduše si vše vyzkoušejte na kousku látky. S touto barvou můžete pracovat různými způsoby. Nejčastěji se hedvábí maluje napnuté na speciálním... Celý popis

Koupit za 112 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis
Popis tohoto produktu byl vytvořen pomocí ChatGPT od OpenAi. Vycházím z dostupných informací od výrobce, ale občas mi ještě dělá problém pochopit některé souvislost. Předem se omlouvám za případné chyby. Děkuji za pochopení.

Barva na hedvábí je skvělým pomocníkem pro všechny milovníky textilní tvorby. S touto barvou můžete snadno ozvláštnit vaše hedvábné kousky, a to nejen ty přírodní, ale i umělé. Navíc je možné ji použít i na většinu dalších přírodních materiálů, polyester a jejich směsí. Pokud si nejste jisti složením látky, na kterou chcete barvu použít, není problém - jednoduše si vše vyzkoušejte na kousku látky.

S touto barvou můžete pracovat různými způsoby. Nejčastěji se hedvábí maluje napnuté na speciálním rámu, ale existují i další techniky, pro které rám nepotřebujete. Můžete ji použít nejen k malování, ale i k batikování nebo stříkání rozprašovačem. A co je skvělé, je to, že je vodou ředitelná, což znamená, že po práci si pomůcky snadno umyjete obyčejnou vodou a nemusíte používat žádná speciální ředidla.

Pracovní postup s touto barvou je jednoduchý. Lahvičku dobře protřepejte nebo promíchejte. Hedvábí navlhčete vodou, aby se barva pěkně rozpíjela. K navlhčení se hodí například voda v rozprašovači. Poté barvu nanášejte štětcem na mokré hedvábí a nechte zaschnout. Následně několik minut zažehlujte přes papír, ideálně pečící papír. Pokud látku nebudete do týdne prát, zažehlování není nutné. Hotový výrobek perte a žehlete podle pokynů výrobce textilu, nejlépe z rubu, a neperte v páře. Obarvenou látku, kterou nemůžete vyžehlit, alespoň týden neperte.

Chcete-li vytvořit mramorový vzhled, jednoduše nasypejte na čerstvě natřenou, ještě úplně mokrou barvu sůl a nechte působit. Poté sůl setřepejte, důkladně barvu zažehlete, vyperte a za mokra vyžehlete. S touto barvou můžete tvořit skvostné vzory a zajímavé obrazce, například pomocí různě hrubé soli.

Hlavní parametry:
- Vhodná k barvení hedvábí, včetně přírodního a umělého, a dalších přírodních materiálů, polyesteru a směsí
- Vodou ředitelná, snadné čištění pomůcek vodou
- Možnost použití na různé techniky, jako je malování, batikování nebo stříkání rozprašovačem
- Jednoduchý pracovní postup pro vytvoření barevných vzorů a efektů
- Možnost vytvoření mramorového vzhledu pomocí soli
Zobrazit více

Parametry

Výrobce ARTEMISS

Články odjinud