Eucalyptus cinerea je jedním z nejoblíbenějších eukalyptů, který se v současnosti pěstuje v oblastech mírného pásu. Tento rychle rostoucí strom se vyznačuje kompaktní korunou a krásným stříbřitým olistěním. Kultivar Silver dollar je zvláště zajímavý, protože roste do výšky a má řídké větve s velkými kulatými listy, které mají výrazně stříbrný odstín. Díky svému vzhledu je tato rostlina často využívána v květinových aranžmánech. Může být také pěstována jako pokojová nebo přenosná rostlina. Eukalyptové... Celý popis

Koupit za 92 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis
Popis tohoto produktu byl vytvořen pomocí ChatGPT od OpenAi. Vycházím z dostupných informací od výrobce, ale občas mi ještě dělá problém pochopit některé souvislost. Předem se omlouvám za případné chyby. Děkuji za pochopení.

Eucalyptus cinerea je jedním z nejoblíbenějších eukalyptů, který se v současnosti pěstuje v oblastech mírného pásu. Tento rychle rostoucí strom se vyznačuje kompaktní korunou a krásným stříbřitým olistěním. Kultivar Silver dollar je zvláště zajímavý, protože roste do výšky a má řídké větve s velkými kulatými listy, které mají výrazně stříbrný odstín. Díky svému vzhledu je tato rostlina často využívána v květinových aranžmánech. Může být také pěstována jako pokojová nebo přenosná rostlina. Eukalyptové listy a květy jsou využívány pro extrakci olejů, které mají široké využití v kosmetice a farmacii.

Hlavní parametry:
- Rychle rostoucí strom s kompaktní korunou
- Stříbřité olistění
- Kultivar Silver dollar s výrazně stříbrnými listy
- Řídké větve
- Velké kulaté listy
- Možnost pěstování jako pokojová nebo přenosná rostlina
- Oleje z eukalyptových listů a květů se využívají v kosmetice a farmacii
Zobrazit více

Parametry

Květinová semínka ano

Články odjinud