Nolina je nenáročná rostlina, která se pěstuje jako pokojovka. Pochází z Jižní Ameriky a Mexika a má prastaré kořeny. Její pomalu rostoucí kmen je velmi tlustý a na vrcholu se rozprostírá koruna zelených listů. Pokud si chcete vypěstovat nolinu ze semínka, můžete to udělat kdykoli během roku. Je důležité použít vhodný substrát pro sukulenty nebo směs rašeliny a písku s dobrou drenáží. Můžete také přidat perlit. Semena zatlačte do substrátu asi 0,5 až 1 cm hluboko. Rostlina potřebuje světlé místo... Celý popis

Koupit za 45 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis
Popis tohoto produktu byl vytvořen pomocí ChatGPT od OpenAi. Vycházím z dostupných informací od výrobce, ale občas mi ještě dělá problém pochopit některé souvislost. Předem se omlouvám za případné chyby. Děkuji za pochopení.

Nolina je nenáročná rostlina, která se pěstuje jako pokojovka. Pochází z Jižní Ameriky a Mexika a má prastaré kořeny. Její pomalu rostoucí kmen je velmi tlustý a na vrcholu se rozprostírá koruna zelených listů.

Pokud si chcete vypěstovat nolinu ze semínka, můžete to udělat kdykoli během roku. Je důležité použít vhodný substrát pro sukulenty nebo směs rašeliny a písku s dobrou drenáží. Můžete také přidat perlit.

Semena zatlačte do substrátu asi 0,5 až 1 cm hluboko. Rostlina potřebuje světlé místo s pokojovou teplotou. Klíčení semínek obvykle trvá kolem 6 týdnů, ale může to trvat i déle.

V letním období pravidelně zalévejte rostlinu a jednou za 3 týdny ji hnojte. Na zimu rostlinu přesuňte do chladné místnosti a omezte zálivku a hnojení. Teplota by neměla klesnout pod 10 °C.

Hlavní parametry:
- Původ: Jižní Amerika, Mexiko
- Pěstování: jako pokojová rostlina
- Růst: pomalý
- Kmen: tlustý
- Koruna: zelené listy
- Klíčení: 6 týdnů nebo déle
- Světlo: světlé místo s pokojovou teplotou
- Zalévání: pravidelné v letním období, omezené na zimu
- Hnojení: jednou za 3 týdny v letním období
Zobrazit více

Články odjinud