Houževnatec jedlý, známý také jako Shiitaké, je houba s dlouhou tradicí pěstování v Japonsku. Tato houba vytváří plodnice o průměru 50-150 mm s tmavěhnědým šupinatým kloboukem a bělavými lupeny. Třeň je tuhý a šupinatý. Shiitaké lze pěstovat na kmenech a větvích stromů nebo na sterilních substrátech. Tato houba je známá svými vynikajícími chuťovými vlastnostmi a vůní, ale také svými blahodárnými účinky na lidské zdraví. Pravidelná konzumace Shiitaké pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi,... Celý popis

Koupit za 139 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis
Popis tohoto produktu byl vytvořen pomocí ChatGPT od OpenAi. Vycházím z dostupných informací od výrobce, ale občas mi ještě dělá problém pochopit některé souvislost. Předem se omlouvám za případné chyby. Děkuji za pochopení.

Houževnatec jedlý, známý také jako Shiitaké, je houba s dlouhou tradicí pěstování v Japonsku. Tato houba vytváří plodnice o průměru 50-150 mm s tmavěhnědým šupinatým kloboukem a bělavými lupeny. Třeň je tuhý a šupinatý. Shiitaké lze pěstovat na kmenech a větvích stromů nebo na sterilních substrátech.

Tato houba je známá svými vynikajícími chuťovými vlastnostmi a vůní, ale také svými blahodárnými účinky na lidské zdraví. Pravidelná konzumace Shiitaké pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, posiluje imunitní systém a působí proti vzniku nádorových onemocnění. Shiitaké se hodí do různých jídel jako ochucující složka, zejména pod maso do polévek a omáček.

Hlavní parametry:
- Průměr plodnic: 50-150 mm
- Barva klobouku: světlehnědá až tmavěhnědá
- Barva lupenů: bělavá, později částečně tmavnoucí
- Tvar třeně: tuhý a šupinatý
- Obsah balení: 30 ks očkovacích kolíčků

Shiitaké je nejen chutnou a aromatickou houbou, ale také přírodním lékem. Posiluje imunitní systém, působí proti vzniku nádorových onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu a má protivirové účinky. Tato houba je také zdrojem vitaminů B12 a D2. S obsahem 30 ks očkovacích kolíčků je Shiitaké připravený k pěstování ve vaší vlastní zahradě nebo domácí laboratoři.
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost balení 0.035 kg
Typ houby

Články odjinud