Korálovec ježatý je fascinující houba, která se vyskytuje pouze na dvou místech v naší republice a je chráněná. Tato houba je však velmi oblíbená v Asii a Číně, kde je běžně dostupná a hojně využívána v kuchyni. Korálovec ježatý má výraznou chuť a obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek. Jeho konzumace příznivě ovlivňuje zažívací ústrojí a detoxikaci organismu. Korálovec ježatý je jedlá houba s mnoha léčivými účinky. Má také výbornou chuť a je oblíbenou náhražkou masa mezi vegetariány. Jeho plodnice... Celý popis

Koupit za 159 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis
Popis tohoto produktu byl vytvořen pomocí ChatGPT od OpenAi. Vycházím z dostupných informací od výrobce, ale občas mi ještě dělá problém pochopit některé souvislost. Předem se omlouvám za případné chyby. Děkuji za pochopení.

Korálovec ježatý je fascinující houba, která se vyskytuje pouze na dvou místech v naší republice a je chráněná. Tato houba je však velmi oblíbená v Asii a Číně, kde je běžně dostupná a hojně využívána v kuchyni. Korálovec ježatý má výraznou chuť a obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek. Jeho konzumace příznivě ovlivňuje zažívací ústrojí a detoxikaci organismu.

Korálovec ježatý je jedlá houba s mnoha léčivými účinky. Má také výbornou chuť a je oblíbenou náhražkou masa mezi vegetariány. Jeho plodnice jsou korálovitě rozvětvené a mají průměr 5-30 cm. Jsou bílé až nažloutlé a mají atraktivní vzhled. Pěstování korálovce ježatého je relativně jednoduché. Stačí oříznout igelitový obal cca 5 cm pod okrajem substrátu a umístit ho do prostoru s teplotou 15-20°C a vyšší relativní vlhkostí. Pro správný růst plodnic je důležité poskytnout jim dostatek světla minimálně 8 hodin denně. Po sklizni první vlny hub se druhá vlna obvykle objeví za dva týdny.

Hlavní parametry:
- Název: Korálovec ježatý – zahrádka (Hericium erinaceus)
- Výskyt: Chráněná houba v České republice, běžná v Asii a Číně
- Vzhled: Korálovitě rozvětvené plodnice, průměr 5-30 cm, bílá až nažloutlá barva
- Chuť: Výrazná chuť, oblíbená náhražka masa mezi vegetariány
- Zdravotní účinky: Příznivý vliv na zažívací ústrojí a detoxikaci organismu
- Pěstování: Jednoduché pěstování, teplota 15-20°C, vyšší relativní vlhkost, světlo minimálně 8 hodin denně
Zobrazit více

Parametry

Bylinná semínka ano
Květinová semínka ano
Ovocná semínka ano

Články odjinud