Vavřín vznešený, známý také jako bobkový list, je rostlina s bohatou historií, která se datuje až do antiky. Již staří Řekové ho považovali za symbol slávy a vznešenosti. Tato rostlina je ozdobou zahrady díky svým malým květům, které se objevují od jara do léta a příjemně voní. Později se z těchto květů vyvinou tmavě fialovo-černé plody. Vavřín je však také velmi užitečný v kuchyni, kde jsou hojně využívány jeho listy. Pokud byste rádi vypěstovali vavřín vznešený ze semínka, není to vůbec složité.... Celý popis

Koupit za 60 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis
Popis tohoto produktu byl vytvořen pomocí ChatGPT od OpenAi. Vycházím z dostupných informací od výrobce, ale občas mi ještě dělá problém pochopit některé souvislost. Předem se omlouvám za případné chyby. Děkuji za pochopení.

Vavřín vznešený, známý také jako bobkový list, je rostlina s bohatou historií, která se datuje až do antiky. Již staří Řekové ho považovali za symbol slávy a vznešenosti. Tato rostlina je ozdobou zahrady díky svým malým květům, které se objevují od jara do léta a příjemně voní. Později se z těchto květů vyvinou tmavě fialovo-černé plody. Vavřín je však také velmi užitečný v kuchyni, kde jsou hojně využívány jeho listy.

Pokud byste rádi vypěstovali vavřín vznešený ze semínka, není to vůbec složité. Semena je nejprve třeba namočit do teplé vody na 48 hodin a poté je můžete zasadit. Doporučuje se použít sadbovací tablety Jiffy nebo substrát pro pokojové rostliny. Důležité je také zajistit dobrou drenáž, například pomocí perlitu, aby semena nebyla napadena plísněmi.

Po zasetí je nutné udržovat substrát neustále vlhký, ale ne přemokřený. Semena se vysejí do hloubky 2 až 3 cm a rostlině vyhovuje slunečné místo s teplotou mezi 22 a 28 °C. Klíčení semen obvykle trvá kolem 6 týdnů, ale může se lišit v závislosti na podmínkách pěstování.

Na zimu je vhodné rostlinu přesunout do světlé a chladné místnosti s teplotou mezi 3 a 18 °C. V této době je vhodné omezit zálivku a hnojení.

Hlavní parametry:
- Symbol slávy a vznešenosti již od antiky
- Květy s příjemnou vůní a tmavě fialovo-černé plody
- Listy hojně využívané v kuchyni
- Snadné pěstování ze semínka během celého roku
- Vyžaduje slunečné místo a teplotu mezi 22 a 28 °C
- Klíčení semen trvá obvykle 6 týdnů
- Na zimu je vhodné přesunout do světlé a chladné místnosti s teplotou mezi 3 a 18 °C
Zobrazit více

Články odjinud